Дъжд, слана, кафе, зелени площи са само някои от особеностите на Литва. Чудесна страна, която трябва да бъде открита. С изглед към Балтийско море тя винаги е била земя, доминирана от различни популации, но успяла да се откупи през 1990 г., получавайки независимост и титла на първата балтийска република. Поради тези причини е лесно да се разбере как тази нация представлява жив конгломерат от етнически групи. 88% от населението е литовски и говори официалния език, но сред малцинствата намират руснаци, поляци и белоруси, но също така германци, украинци, татари и латвийци. Защо тогава тези хора са решили да се преместят в тази земя и в ущърб на родината си?
Ако се интересувате от участие в този етнически микс, закупуването на имот в Литва, знайте, че това е мини гидът, направен за вас. Да започнем от движещата сила на всяка нация: икономиката. През последните години литовската икономика се отличава от различните съседни нации, толкова много, че е получила прякора „Тигър на Балтийско море“. Всъщност икономическите сектори са много важни, защото благодарение на неотдавнашното влизане в ЕС, те успяха да експлодират чрез процес на модернизация на индустриите и приватизация на компаниите. Сред различните области, които се открояват най-много, ние също така идентифицираме сектора на недвижимите имоти, но ще говорим за това по-късно.
Ако искате да се преместите на това място, е добре да имате под ръка документи, за да избегнете проблеми. От 21 декември 2007 г. Литва стана част от Шенгенското пространство и това гарантира елиминирането на летищния контрол. Очевидно е необходимо да се пътува с паспорт или валидна лична карта за експатриране. приема се, че и двете трябва да са валидни по време на периода на пребиваване.Визата не е необходима и няма форми на митнически ограничения. Нека сега влезем в реалния живот на Литва. Колко са различните разходи? Основните продукти от първостепенна необходимост са по-евтини от средните за Европа от около 30%. Ето кратък списък:
Цигарена опаковка: 2 евро
Билет за кино 4 евро
Обществен транспорт 0,80 евро
Един литър мляко 0,70 евро
1 кг пиле 3 евро
1 кг ябълки 0,20 евро
1 кг ориз 0.98 евро
Един литър бензин 1.10 евро
Затова е лесно да се разбере как за чужденец е удобно да се премести в Литва. Но нека да разгледаме детайлно, анализираме месечните разходи, свързани с управлението на имота, като електричество, отопление, вода и отпадъци осцилират около 100 евро на месец за стандартен апартамент от около 85 квадратни метра. И дойде моментът да разберем къде да купим имот. Апартамент в центъра на столицата е около 1300 евро на квадратен метър, а ако искате да спестите дори ефективността на транспорта и да инвестирате в имот далеч от центъра, можете да намерите добри възможности дори и с 800 евро на метър. рамка. Като цяло е възможно да се жонглира лесно в тази страна, като се имат предвид както цените на апартаментите, така и общата сума на данъците и месечната заплата. Надяваме се, че можете да се възползвате и от това удобство! Приятно пътуване!