Продължавайки нашето пътуване в търсене на откритието на европейските нации, пристигнахме в малка, но наистина удобна страна за бъдещи инвеститори в недвижими имоти.
Без излаз на море и обгърнати от Румъния и Украйна, безспорният герой на нашия мини-гид днес е Молдова! Тази парламентарна република има около 3500666 жители, идващи от различни части на света. Всъщност, през последните години, въпреки че тази земя е много бедна, благодарение на благоприятната данъчна система и изключително ниската цена на живот, тя успя да привлече голям брой туристи, които впоследствие са решили да се установят в тази страна.
Закупуването на имот в Молдова може да бъде рискован избор, но с нашата помощ ще разберете, че ползите от такава важна стъпка могат да бъдат многобройни.
Така че, ако не можете да изчакате да разберете повече, всичко, което трябва да направите, е да се чувствате комфортно! Ръководството на Realigro мини е на път да започне! Да започнем с това, че тази нация винаги е била обект на чуждестранно господство. 27 август 1991 г. бележи важна дата за бъдещето на тази държава: независимост от СССР (призната тогава на 25 декември на същата година) Наличието на огромна плоска площ, позволява на местната икономика да се появи особено в селскостопанския сектор. В действителност подпочвата, която е много плодородна, гарантира, че селското стопанство представлява 40% от националния БВП, чрез производството и износа на пшеница, царевица, овес, тютюн, слънчоглед и не на последно място (чрез лозарство) производство на вино и пенливи вина.
Текущата валута е молдовската лея, която съответства на 0,05 евро.
Но какви са документите за достъп в Молдова?
Паспортът може лесно да бъде заменен от лична карта, но само ако е електронна. И в двата случая всеки документ за самоличност трябва да бъде валиден за минимум 3 месеца. След 90 дни е задължително да се кандидатства за виза. Говоримият език е румънски, но както винаги, английският ще бъде полезен отново при всички обстоятелства.На фискално ниво ДДС обикновено е в съответствие с европейските стандарти (при 20%), докато данъците върху доходите са категорично ниски, особено тези за капиталови печалби, които гарантират важно удобство за инвестиции в недвижими имоти. И точно това ще ни интересува сега: колко струва и къде да се купи имот в Молдова?
Възможно е да се купи имот в столицата Кишинев, започвайки от 50 000 евро, и като се има предвид, че той е най-важният град на нацията, лесно е да се разбере, че удобството всъщност е забележително. Няма липса на още по-привлекателни възможности, особено в по-малко градските градове и в периферните райони.
Какво чакате? Всичко, което трябва да направите, е да си направите билета и да тръгнете за това ново приключение!